دریل و انواع آن

 

این فروشگاه در نظر دارد اطلاعات کاربردی در مورد دریل ها ، فرز ها ، بتن کن ها و چکش های تخریب و ... را به شما دوستان و عزیزان ارائه دهد امیدواریم مورد استفاده و پسند شما قرار گیرد.

نکته مهم : قابل توجه شما سروران گرامی : برند NEK نک و ان ای سی NEC  با هم متفاوت می باشند.همچنین برند ان ای سی از تلاشهای چندین ساله برند نک به لحاظ تشابه اسمی که در گفتگو عمومی وجود دارد استفاده کرده تا بتواند محصولات خود را به فروش برساند.

دریل ها

 

دریل ها از جمله ابزار برقی مخصوص سوراخکاری در قطر های کوچک     و بزرگ بر روی آهن ، دیوار ، چوب و... می باشد .
دریل ها در برند های مختلف و قدرتهای متفاوتی ساخته می شود از جمله برندهای می توان به : متابو METABO ، نک NEK ، آروا ARVA ، توسن TOSAN و ... اشاره کرد .

کاربرد دریل ها

 

کاربر د دریل ها به مانند قدرت آنها متفاوت می باشد که می توان به دریل های خانگی چکشی و دریل های صنعتی چکشی و ساده اشاره کرد . بعضی از دریل ها نیز برای پیچ بستن کاربرد دارد که به پیچ بند یل دریل پیچ گوشتی معروف هستند .
دریل ها خارج از نوع کاربردشان به سه دسته دریل های دستی (که کاربرد بسیار کمی دارد) ، دریل های شارژی و دریل های برقی تقسیم می شود .

دریل های چکشی

 

دریل های چکش برای سوراخکاری بر روی دیوار ، فلزات ، چوب ، پلاستیک و ... کاربرد دارد که از لحاظ نوع کارکرد به :
الف ) دریل های چکشی خانگی : کاربردی این نوع دریل ها برای سوراخ کاری در سطح کم و مته های با قطر کم است که عموما در منازل و کارگاه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد (از این جمله دریل ها می توان به  دریل  SBE 650  متابو ، دریل 7513 نک  یا دریل 0022 توسن اشاره کرد )

ب) دریل های چکشی صنعتی  : کاربرد این نوع دریل ها برای مصارف سنگین تر و سوراخ کاری های در سطح زیاد و با قطر مته بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد این نوع دریل ها در کارگاه های صنعتی است و اقلب این دریل ها گیربکسی بوده که وزن بیشتری به نسبت دریل های خانگی دارد . (از جمله این نو دریل ها می توان به دریل SBE 850-2  متابو ، دریل 1116 نک و 0034 توسن اشاره کرد )

دریل های ساده یا غیر چکشی

 

دریل هایی که برای سوراخکاری برروی فلزان ، چوب ، پلاستیک و امثال اینها استفاده می شود . (این نوع دریل ها برای سوراخکاری بر روی دیوار کاربرد ندارد) . این دریل ها نیز به چند گونه مختلف تقسیم می شود از جمله
الف ) دریل های ساده بدون گیربکس : این نوع دریل ها برای سوراخکاری اجسام و فلزات نرم استفاده می شود .(از جمله این دریل ها می توان به دریل  BE 10 متابو ، دریل 5510 نک و 0002 توسن اشاره کرد)
ب ) دریل های ساده گیربکسی : این نوع دریل ها  برای سوراخکاری اجسام سخت تر مانند فلزات نسبتا سخت تر و سوراخکاری با مته قطر بالاتر می باشد . ( از این نوع دریل می توان به دریل SB 850-2  متابو ، دریل 0083 توسن اشاره کرد )
ج) دریل های فوق سنگین یا دریل های مگنت : این نوع دریل  ها برای سوراخکاری بر روی فلزات بسیار سخت و قطر مته های بیشتر به نسبت دریل های ساده گیربکی کار برد دارد مانند سوراخکاری پل های فلزی (از جمله این نوع دریل می توان به دریل مگنت MAG 32  یا MAG 50  متابو اشاره کرد )
دریل ها خارج از نو کاربردهایی که تا اینجا برای شما توضیح داده شد به در یل های شارژی و برقی تقسیم بندی می شود که از دریل های شارژی برای استفاده در مکانهایی که سیم برق مزاحم کار می شود یا در ارتفاع و همچنین در مکانهایی که برق نیست استفاده می شود این نوع دریل ها هم به دریل ساده شارژی  و دریل های چکشی شارژی تقسیم می شود از جمله این دریل ها می توان به :  دریل شارژی powermax  متابو دریل شارژی 122 LI  نک اشاره کرد .

فروشگاه کارین ابزار سعی بر آن داشته که در بین برند های معروف ابزار های مورد نیاز شما مصرف کننده محترم را تامین نماید . از جمله این برندها می توان به : متابو METABO ، نک NEK ، توسن TOSAN ، آروا ARVA اشاره کرد .