بتن کن و چکش تخریب

این فروشگاه در نظر دارد اطلاعات کاربردی در مورد دریل ها ، فرز ها ، بتن کن ها و چکش های تخریب و ... را به شما دوستان و عزیزان ارائه دهد امیدواریم مورد استفاده و پسند شما قرار گیرد.


نکته مهم : قابل توجه شما سروران گرامی : برند NEK نک و ان ای سی NEC  با هم متفاوت می باشند.همچنین برند ان ای سی از تلاشهای چندین ساله برند نک به لحاظ تشابه اسمی که در گفتگو عمومی وجود دارد استفاده کرده تا بتواند محصولات خود را به فروش برساند.

بتن کن و چکش های تخریب

بتن کن ها

بتن کن دستگاه است برای سوراخ کاری بر روی بتن و دیوار و امثال اینها با مته های سایز بالا  مورد استفاده قرار می گیرد . از این دستگاه ها همچنین برای تخریب های کوچک نیز مورد استفاده قرار می گیرد . ساختار بتن کن ها به نحوی است که قدرت سوراخکاری آنها از قدرت تخریبشان بیشتر است و میتوان گفت اولویت کاری این دستگاه ها بر پایه سوراخ کاری می باشد. بتن کن ها به دو شکل چهار شیار و پنج شیار در بازار ارائه می شود .

بتن کن های چهار شیار

بتن کن های چهارشیار برای سوراخ کاری از مته های کوچک مثل 6 و 7 تا مته های بزرگ مثل 30 و 32 مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا برای استفاده از مته های کوچک از بتن کن های کوچک که به آنها مخابراتی نیز گفته می شود استفاده می شود ، این نوع بتن کن ها سبک بوده و وزنی حدود 2 تا 3 کیلو دارند و حداکثر قطر مته ای که میتوان در آنها استفاده کرد 26 میلیمتر با طول حدود 20 سانت است ، هرچند که عده ای از مته های بلند با قطر های بیشتر نیز در آنها مورد استفاده قرار می دهد که به مرور زمان باعث خرابی دستگاه می گردد .(از جمله این نوع بتن کن ها می توان به بتن کن 2860 متابو و بتن کن 8426 نک و همچنین بتن کن 8020 توسن اشاره کرد .) بغییر از بتن کن های مخابراتی بتن کن های سنگین تری از همین رده موجود میباشد که به بتن کن های موتور زیر معروف است و وزن آنها معمولا از 3.5  کیلو تا 6 کیلو می باشد .  این نوع بتن کن ها معمولا از مته های کوچک تا مته های 30 و 32 مورد استفاده قرار می گیرد .( از جمله این بتن کن ها می توان به بتن کن 3250 متابو و بتن کن 1332 نک و همچنین بتن کن 8030 توسن اشاره کرد.) بتن کن های چهار شیار معمولا با سه حالت کاری در بازار ارائه می شود که شامل : 1) مته کاری بدون چکش برای سوراخ کاری آهن و چوب 2) مته کاری با چکش برای استفاده در دیوار 3) تخریب کاری

بتن کن پنج شیار

بتن کن پنج شیار برای سوراخکاری با مته های سایز 10 الی 50 میلیمتر (به نسبت قدرت دستگاه) مورد استفاده قرار می گیرد. این نو بتن کن ها به دلیل ضخامت انتهای مته ها ی آنها برای کار کردن با مته های باریک مورد استفاده قرار نمی گیرد زیرا باعث شکستن مته می گردد . این نوع یتن کن معمولا از 6.5 کیلو تا 11 کیلو تقسیم بندی می شوند . بتن کن های پنج شیار در دو حالت 1) سوراخکاری با مته 2) تخریب کاری در بازار ارائه می شود .(از جمله این بتن کن ها می توان به بتن کن 1341 نک و بتن کن 1750 نک اشاره کرد.)

چکش تخریب

چکش تخریب همانطور که از اسم آن مشخص است برای تخریب مورد استفاده قرار می گیرند مانند تخریب دیوار ، سنگ ، بتن و...

چکش تخریب تقریبا از 6 کیلو تا 32 کیلو در بازار موجود است . از چکش تخریب های سبک تا 11 کیلو برای تخریب دیوار و زمین یعنی به صورت هم افقی و هم عمودی استفاده می شود. (از این نوع تخریب ها می توان به چکش تخریب 1524 نک اشاره کرد)
از تخریب های 11 تا 17 کیلو برای تخریب زمین و سنگ و ... استفاده می شود و در مواردی هم بر روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد ، از چکش تخریب های سنگین تر فقط برای تخریب زمین و سنگ ها استفاده می شود .چکش تخریب های 15 تا 17 کیلو معمولا به صورت روغنی و گریسی موجو است که از نوع روغنی فقط برای تخریب به صورت عمودی استفاده می شود در این نوع چکش تخریب ها اگر به صورت افقی استفاده کنیم پیستون دستگاه قفل کرده و باعث مشکلات بعدی می شود اما در این نوع چکش تخریب ها ضربه قلم به صورت شدید (شلاقی) است که برای خرد کردن سنگ بیشتر به کار می آید. (از این نوع چکش تخریب می توان به چکش تخریب  گریسی 1745 نک  و چکش تخریب روغنی 1642 نک اشاره کرد)
از چکش تخریب های سنگین تر مانند 30 و 32 کیلو برای تخریب های سنگین مثل آسفالت خیابان ها و تخریب سنگ ها استفاده می شود .(مانند چکش تخریب 2050 نک )

فروشگاه کارین ابزار سعی بر آن داشته که در بین برند های معروف ابزار های مورد نیاز شما مصرف کننده محترم را تامین نماید . از جمله این برندها می توان به : متابو METABO ، نک NEK ، توسن TOSAN ، آروا ARVA اشاره کرد .