فرز ها و مینی فرز ها

این فروشگاه در نظر دارد اطلاعات کاربردی در مورد دریل ها ، فرز ها ، بتن کن ها و چکش های تخریب و ... را به شما دوستان و عزیزان ارائه دهد امیدواریم مورد استفاده و پسند شما قرار گیرد.

نکته مهم : قابل توجه شما سروران گرامی : برند NEK نک و ان ای سی NEC  با هم متفاوت می باشند.همچنین برند ان ای سی از تلاشهای چندین ساله برند نک به لحاظ تشابه اسمی که در گفتگو عمومی وجود دارد استفاده کرده تا بتواند محصولات خود را به فروش برساند.
کارین ابزار در آپارات

فرز ها

فرز ها دستگاههایی هستند برای برش آهن ، ساب آهن ، پولیش زدن و ... که به دو نوع کلی فرز های بزرگ و مینی فرزها تقسیم می شوند ، از جمله برندهایی که میتوان به آن اشاره کرد شامل : متابو ، ماکیتا ، نک ، توسن ، آروا و ... است . در زیر به برسی  این دو نوع می پردازیم .

فرز های بزرگفرز های  متابو ، نک ، توسن ، آروا ، دی سی ای

فرز های بزرگ که برای برش کاری های با مدت زیاد و فشار کار بالا مورد استفاده قرار می گیرد این نوع فرز ها شامل فرز آهنگری و فرز سنگبری می شود و نوع دیگری از این نوع فرز در بازار موجود است که به فرز های سنباده زنی آب خور یا سنگ ساب معروف می باشد . فرز های آهنگری با قطر سنگ 180 میلیمتر برای ساب و برش آهن استفاده می شود سنگ های برش معمولا با ضخامت 1.6 برای برش استیل و 3 برای برش آهن معمولی در بازار موجود می باشد . فرز های سنگبری هم مانند فرز های آهنگری برای برش و ساب سنگ مورد استفاده قرار می گیرد که سنگ های برش آن معمولا با ضخامت 3 میلیمتر و ساب آن 4 تا 6 میلیمتر است ، برروی فرز های سنگبری تیغه های گرانیت بر یا سرامیک بر نیز مورد استفاده قرار می گیرد . فرز های سنگ ساب هم که مخصوص یاب زدن سنگ هست قابلیت متصل شدن به آب را نیز داراست. (از جمله این فرز ها می توان به فرز 180-22 متابو ، فرز 2618 نک و 3061 توسن و ... اشاره کرد.)

مینی فرز هامینی فرز متابو ، نک ، توسن ، آروا ، دی سی ای

مینی فرز ها برای برش و ساب زدن های با فشار کاری کم و مدت زمان کمتر مورد استفاده قرار می گیرد این نوع فرز ها به دودسته معمولی و دسته بلند معروف است برخلاف فرز های بزرگ که برای سنگبری و آهنگری تقسیم می شوند ، مینی فرز ها همه کاره می باشند که با سنگ ها و تیغه های مخصوص خود میتواند هم برش و ساب آهن هم سنگ را انجام دهد . تعدادی ازاین فرز ها هم به مینی فرزهای دیمردار معروف است که برای کارهای با دور پایین تر مورد استفاده قرار می گیرد. (از جمله این منی فرزها می توان به مینی فرز 125-9 متابو ، مینی فرز 8115 نک و مینی فرز 3258 توسن و ... اشاره کرد.)

فرز های پولیش کاری

پولیش متابو ، نک ، آروا ، توسن ، dca

از جمله فرز هایی که برای پولیش کاری ماشین استفاده می شوند دستگاه پولیش می باشد که به خاطر ساختار مناسب آنها هم  از لحاظ گیربکس و هم  از لحاظ سرعت مناسب این کار می باشند.

نکته : مشاهده شده که عده ای از دوستان و همکاران مینی فرز های دیمردار را به عنوان پولیش به مشتری عرضه میکنند قابل توجه عزیزان پولیش ها با حداکثر دور 3000 یا 4000 دور می باشند در صورتی که مینی فرز ها از 4000 دور شروع می شوند پس دور آنها به نسبت بالاتر از پولیش ها می باشد ودر صورت استفاده برای پولیش کاری ممکن است به وسیله شما آسیب وارد نماید.
فروشگاه کارین ابزار سعی بر آن داشته که در بین برند های معروف ابزار های مورد نیاز شما مصرف کننده محترم را تامین نماید . از جمله این برندها می توان به : متابو METABO ، نک NEK ، توسن TOSAN ، آروا اشاره کرد .